Vítáme Vás na stránkách našeho obchůdku,momentálně probíhají finální úpravy a doplňování jednotlivých produktů,proto Vás prosíme o strpení. Děkujeme "návrat řemesla"

blog

turistika a focení

Současná hektická doba nás nutí se zamýšlet na relaxací,jednou z nich může být krátká procházka,kdy si okysličíme mozek anebo si naplánujem v době volna celodenní tůru a kocháme se a fotíme, ať vám můžem ukázat jak i zdánlivě nepatrný rozkvetlý keř dokáže udělat radost.

 

ruční vyšívání

ruční vyšívání Další z řemesel pro dlouhé zimní večery,jak dneska vidím babičku,seděla vždy na lavi...

ruční pletení

ruční pletení Z této tvorby mě osobně  nejvíce oslovily ponožky,protože jsem nejen tvořila, ale byl...

šití

šití Když se řeknu "jdu šít", není až tak jasné co budu dělat, zda něco spravovat, vytvářet nějaké ...

necování záclon

Tak např. jeden z mých prapředků a byl to muž si sám necoval záclony, aby tak ušetřil. Jedná se o háčkování záclon z bavlny,jsou ručně síťované s použitím různých vzorů. Je třeba hodně trpělivosti, ale výsledek za to stojí, nevím zda by někdo v dnešní době plné kamenných obchodů a e-shopů se záclonami finančně ocenil tuto námahu, věřím,že milovníci řemesel  určitě ano. Ráda bych zde umožnila nákup bavlněných přízí a nějakých předloh k vlastnímu tvoření.    

 

látání

Stejně tak látání se asi dočká zapomnění, protože nové ponožky si zakoupíte všude.Dříve jsem jako matka tří dětí hodně a hodně látala.  Ale proč si nepopsat jak vzniká taková vzhledná-pevná a netlačící záplata třeba na patě. V galanterii zakoupíte dřevěný hříbek a nebo jednoduše použijete z domácnosti naběračku dále látací nit a jehlu. Na díře vytvoříte síť z vodorovných a svislých stehů,kterou začnete potom postupně protkávat až jste s výsledkem své práce spokojeni

 

draní peří

A jak využít zimní odpoledne a nebýt sám? Šlo spíše o "dámskou jízdu"  při které se probralo všechn...

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.